Ocenę wyniku RTG kręgosłupa 35-latki
Proszę o ocenę wyniku rtg kręgosłupa, co mnie czeka, czy są jakieś zasady, których należy przestrzegać i czy mój stan może się pogrszyć? Zaznaczam, że nie mogę za długo siedzieć, i stać, po schylaniu muszę prostować się bardzo wolno.. Mam małe dziecko, czy powinnam czegoś unikać? Szpara międzytrzonowa na poziomie L5/S1 jest nieznacznie zwężona. Lordoza lędźwiowa jest prawidłowa.W trzonach lręgowych stwierdza się deobne zmiany zwyrodnieniowe. Kręgosłup jest lekko wygięty w stronę lewą.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.