Od maja nie mam miesiączki - czy możliwe, żebym była w ciąży?

Dzień dobry!
Choruję na PCO, jednak lekarz poinformował mnie, że ciąża w moim przypadku jest realna, ale trudno będzie w jej realizacji. Termin konsultacyjny mam dopiero 12 września, jednak od maja nie mam miesiączki, mam podwyższoną temperaturę, silne bóle podbrzusza takie jak przed miesiączką, obolałe sutki (szczególnie prawy), zbrązowiały mi brodawki i ich okolice, większe piersi, nie sypiam, bolą mnie łydki i są spuchnięte. Abym zasnęła muszę mieć poduszkę pod nogami, aby nie bolał mnie kręgosłup. Robiony test ciążowy przeze mnie wyszedł negatywny (ale u mnie w rodzinie siostra cioteczna robiła 5 testów z różnymi wynikami i okazało się, że jest w drugim miesiącu ciąży).
Jestem ogólnie osobą przy kości, jednak mój brzuch zaokrąglił się i jest dość duży Jak powinnam to interpretować? Moje zachowanie - jem więcej i to na co mam ochotę, nie toleruje niczego zielonego w pokarmie. Nie wiem jak powinnam to interpretować, proszę o pomoc.
Z poważaniem, Katarzyna S.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Oczywiście nie można wykluczyć ciąży.
Należałoby w tym celu wykonać test ciążowy, ale z krwi gdyż jest on bardziej wiarygodny.

Opisywane objawy mogą sugerować ciążę, jednak są to objawy subiektywne.
Zmiany takie mogą występować również w zaburzeniach hormonalnych.

Myślę, że najlepiej byłoby oznaczyć beta hcg we krwi.
Jeśli wynik będzie pozytywny należy udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!