Mężczyzna , 41 lat Dzień dobry proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy: w łączności z przednią częścią sierpa mózgu po stronie prawej widoczny jest dobrze odgraniczony obszar skostnienia wielkości 24x9x33 mm modelujący przyległe struktury mózgowia. Zmiana o podobnym charakterze widoczna jest również przysierpowo po stronie lewej w okolicy ciemieniowej.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Proponuję udać się na konsultację do neurochirurga ewentualnie neurologa.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Neurologia

Kiedy ból nie ma przyczyny - ból funkcjonalny

Zacznijmy w ogóle od tego, czym jest ból i jak jest przekazywany. Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu definiuje ból jako nieprzyjemne, zmysłowe i emocjonalne odczucie towarzyszące istniejącemu lub zagrażającemu uszkodzeniu tkanki. W większości przypadków...

Tomografia komputerowa

W jakich przypadkach szczególnie sięgamy po tomografię komputerową?

Tomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym, czyli opierającym się na działaniu promieniowania rentgenowskiego. W jego trakcie pacjenta umieszcza się na specjalnym stole, który przesuwa się wzdłuż aparatu. Lampa rentgenowska, poruszająca się dookoła...