Odpowiednie przygotowanie do kolonoskopii

Witam. 1 czerwca mam kolonoskopię. Czy mógłbym dostać wskazówki do przygotowania się do tego zabiegu ? Dokładniej chodzi mi o pokarmy jakie mogę przyjmować. Internet nie pomaga za bardzo. Drugie pytanie dotyczy biegunki. Miałem dzisiaj żółtą biegunkę. Rano stolec był twardy, teraz mnie lekko odbyt piecze. Jakie są tego powody?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może są to hemoroidy. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego i zlecającego kolonoskopię. Potrzebuje Pan receptę na Fortrans który wypija się dzień przed badaniem.