Odprostowanie fizjologicznej lordozy oraz prawowypukła skolioza kręgosłupa szyjnego

. Odprostowanie fizjologicznej lordozy oraz prawowypukła skolioza kręgosłupa szyjnego.Na poziomie c4/c5 dehydratacja oraz tylna centralnaprotruzja krażkam/k ok.1,8mm uciskajaca worek oponowy bez kompresji rdzenia kregowego;wymiar a-p kanału kregowego na poziomie krażka m/k zweżony do ok.9,4mm.Na poziomie c5/c6dehydratacjai obniżeniekrażka m/k ze zmianami zwyrodnieniowymi przyległych trzonów kręgów z wyostrzeniami kostnymi krawedzi tylno-bocznych oraz tylnoboczna lewostronna protruzjakrążka2,6mm

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? proponuję udac się do lekarza zlecającego powyższe badanie,. po łącznej analizie wykonanego badania i bezpośredniego badania lekarskiego będzie można określic odpowiednie dalsze postępowanie.