Odstająca skórka przy odbycie

Witam, mam 20 lat. Jakieś 2 lata temu zauważyłam że przy odbycie pojawiła się mała odstająca skórka. Jest ona miękka i nie boli. Jednak po wypróżnieniu czasami tak jakby się nadrywa, pęka i leci z niej krew. Co to może być i jak to leczyć? Od razu napiszę że nie odczuwam żadnego bólu w okolicy odbytu, czasem jednak swędzenie po naderwaniu tej skórki.

Prawdopodobnie jest to tak zwany fałd skórno-anodermalny. Niewielkie zniekształcenie skóry odbytu, dość często spotykane, bardziej defekt kosmetyczny niż choroba. Gdyby to bardzo Pani przeszkadzało, można ten fałd usunąć. Wiejcej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl w dziale proktologia.