Odstawienie antykoncepcji hormonalnej

Witam, kilka miesięcy temu przestałam brać pigułki antykoncepcyjne i od tamtej pory zaczęłam się czuć źle. Jestem ciągle zmęczona, najchętniej cały czas bym spała, ciągle tyję choć nie zaczęłam jakoś więcej jeść. Ciągle mam wysypkę na twarzy (czerwone, czasem ropne krosty), mam wąsik na twarzy, bardziej się pocę pomimo braku wysiłku. Ostatnio też przestałam miesiączkować. Czuję się fatalnie i nie wiem już co robić. Byłam u lekarza i robiłam badania, które wykazały, że wszystko jest w porządku. Lekarz stwierdził, że mam AZS i robiłam też testy na alergię, ale nic nie wykazały. Leki, które dostałam (Flonidan, Bedicort, Oeparol, wapno) pomagały tylko przez jakiś czas, a teraz już wcale, a nawet wydaje mi się, że jest po nich gorzej (ale może sobie wmawiam). Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli do odstawienia tabletek antykoncepcyjnych doszło po wielu miesiącach, a tym bardziej latach ich stosowania mogło dojść do zaburzeń hormonalnych wywołujących Pani dolegliwości. Wspomina Pani, że była badana - pytanie przez kogo?
Warto by było skorzystać z konsultacji ginekologa, najchętniej endokrynola, który zbada Panią i zleci odpwoedni pakiet badań. Jeżeli objawy pojawiły się wraz z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej wskazana jest diagnostyka w tym kierunku.
Pozdrawiam.