Odstawienie C***

Brałam C*** od 1,5 roku ale postanowiłam zrobić przerwę. Niepokoi mnie, że od tej przerwy mam nadęty brzuch. Kiedy to się skończy? I czy dostanę okres na czas, bo zawsze miałam regularny?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Niestety po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych po dłuższym czasie ich stosowania może dojść do zaburzenia miesiączkowania. Taki stan może utrzymywać się do 6 miesięcy. Później powinno się wszystko unormować.
Musi Pani dać czas organizmowi na ponowne przystosowanie się do funkcjonowania bez codziennej, dodatkowej dawki hormonów.
Wzdęcia wcale nie muszą być związane z odstawieniem tabletek. Być może nałożyły się jakiej zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Jeżeli dolegliwości będą się utrzymywały przez dłuższy czas,warto skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam.