Odstawienie tabletek a ochrona antykoncepcyjna

Witam moje pytanie będzie dotyczyć odstawienia tabletek. Wziełam 10 tabletek z blistra i odstawiłam opakowanie w listopadzie. Natomiast w styczniu podczas okresu spróbować jeszcze raz zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. Czy musimy się dodatkowo zabezpieczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pani by skuteczność antykoncepcyjna była pełna już od pierwszej tabletki, pierwszą tabletkę z opakowania proszę zażyć pierwszego dnia miesiączki. Proszę także pamiętać, że od listopada aż do czasu rozpoczęcia antykoncepcji nie była/jest Pani zabezpieczona.