Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych: czy istnieje ryzyko ciąży?

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 3 miesiące. Jednak wyjechałam za granicę i nie kupiłam kolejnego opakowania tabletek - będę mieć miesiąc przerwy w braniu tabletek. Teraz kupiłam znowu tabletki i mam pytanie: czy mogę normalnie zacząć nowe opakowanie w 1 dniu miesiączki? Czy ta przerwa coś zmieni? Czy jeżeli zacznę przyjmować tabletki po miesięcznej przerwie, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Tabletki powinna Pani zacząć przyjmować od pierwszego dnia miesiączki. Wóczas od początku opakowania ich działanie antykoncepcyjne będzie zachowane.
Pozdrawiam