Biorę tabletki antykoncepcyjne, czy mogłam zajść w ciążę?

Mam pytanie i będę wdzięczna za odpowiedź. Od 17.02 przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Y***. Zaczęłam je brać pierwszego dnia miesiączki, biorę je regularnie, żadnej nie pominęłam. 02.03 współżyłam, zabezpieczyliśmy się dodatkowo prezerwatywą, a partner nie skończył we mnie. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Jeżeli zaczeła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu cyklu to ich działanie jest zachowane od początku opakowania. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Poza tym przyjmowała Pani tabletki reguralnie. Dlatego ryzyko ciąży jest znikome.
Pozdrawiam.