Czy możliwe jest zajście w ciążę, jeżeli stosuję tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam pytanie, które ostatnio nie daje mi spokoju. Zaczęłam stosować antykoncepcje hormonalna, zażywam tabletki. Pierwszą tabletkę przyjęłam w pierwszy dzień okresu, każde następne tabletki przyjmowałam prawidłowo o tej samej porze, nie miałam żadnej biegunki ani wymiotów, po ich stosowaniu. Już trzeciego dnia stosowania tych tabletek, współżyłam z moim chłopakiem, jednak użyliśmy dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatywy), od tego czasu zażywam już 3. opakowanie tabletek. Okres miedzy stosowaniem tabletek jest prawidłowy, nie mam mdłości i wymiotów, bolących piersi, tylko lekko przytyłam w pasie konkretniej w talii. Jednak moje pytanie jest następujące: jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? Od którego dnia przyjmowania tabletek jestem całkowicie zabezpieczona? I czy przyjmowanie tabletek w czasie ciąży (w moim przypadku 3 opakowania) jest zagrożeniem dla płodu? Może to doprowadzić do poronienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne w sposób prawidłowy. W przypadku rozpoczęcia przyjmowania preparatu w pierwszym dniu miesiączki nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Wskaźnik Pearla dla dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych wynosi od 0,1 do 1,25 przy starannym stosowaniu, zaś od 6 do 8 przy zwykłym stosowaniu.