Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych w wieku 51 lat

Witam. Mam 51 lat, 3 dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne stosowane na torbiel jajnika, która jak sie okazało wchłonęła się. Było to tylko jedno opakowanie. Dziś wzrosło mi cisnienie najpierw 130/90 po 45 min 138/92 a u lekarza bylo juz 150/103. Dostałam Captopril pod język, koło 18 znów mierzyłam ciśnienie i wynosiło 142/93i wziełam pół Captoprilu.Całą tą sytuacją bardzo się denerwuje. Tata miał udar, mama miała nadcisnienie. Co teraz mam robić? Czy to niebezpieczne? Czy winne są nerwy?

Pozostanie Pani pod opieką lekarza rodzinnego. Zacznie Pani dwa razy dziennie monitorować ciśnienie krwi i jeżeli rozpoznane zostanie u Pani nadciśnienie, zostanie włączone leczenie. Nawet jedno opakowanie tabletek hormonalnych wpłynęło na Pani całą gospodarkę hormonalną. To oczywiste. Spowodowało też wchłonięcie się torbieli (skutek jest). Teraz organizm musi wrócić do normy. Nie jesteśmy robotami, nie staje się to natychmiast.