Odtrącanie przez grupę rówieśnicza

Jestem 18-letnim chłopakiem. Chcę nawiązywać relacje z rówieśnikami, bo jestem ciekaw świata oraz nie chcę być z doświadczeniami „w tyle” za innymi i zazdrościć innym. Zamiast tego od wielu lat spędzam wolny czas tylko w domu, bo grupa rówieśnicza mnie odtrąca i nie czuję się traktowany na równi. Do tego skłonności transseksualne (często myślę o sobie jak kobieta) czy pociąg do chłopaków powodują we mnie jeszcze większą blokadę. Stąd staję się nieufny, jestem w stresie i mam depresję. Co robić?

Witam, warto porozmawiać o Pana sytuacji z psychologiem, może po za tym o czym Pan napisał są inne przyczyny ,,odrzucenia", które powodują opisaną blokadę i odrzucenie. Rozmowa ze specjalistą często pomaga, dlatego zachęcam do spotkania. W ramach NFZ może Pan uzyskać skierowanie do psychologa od lekarza POZ lub Lekarza psychiatry. Prywatnie nie potrzebuje Pan skierowania, lecz wizyta będzie płatna. Pozdrawiam serdecznie.

Warto przyjrzeć się trudnościom relacyjnym w psychoterapii. Często bowiem tego typu trudności biorą się z zaburzeń o podłożu emocjonalnym, wynikającym z doświadczenia, historii życia itp. Ich przepracowanie w psychoterapii i zmiana, pozwala zyskać pewność siebie, poczucie sprawstwa i własnej wartości, a tym samym lepiej radzić sobie w grupie rówieśniczej i nawiązywać satysfakcjonujące relacje.

Witam,
kwestia własnej tożsamości seksualnej jest dla wielu bardzo trudna. Odrzucenie przez grupę sprawia, że choć pragniesz w pełni uczestniczyć w życiu, mając złe doświadczenia wybierasz izolację. Myślę, że warto porozmawiać z psychologiem.
Pomyśl także o tym, że oprócz płci czy orientacji seksualnej definiuje Ciebie także to, czy się interesujesz...w czy jesteś dobry...co potrafisz najlepiej. Ufam, że jest to dobra droga do poznania ludzi, z którymi na tym polu znajdziesz wspólny język. Pozdrawiam serdecznie.