Okres a antybiotyki

Witam, mam nieregularne cykle, wahają się miedzy 28 a 32 dniami. Jednak dziś jest 34 dzień cyklu, a okresu brak. Od 5 dni zażywam antybiotyki. Czy one mogą mieć wpływ na przesunięcie się okresu?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Występowanie miesiączki zależy od wielu czynników, m.in od stresu, zmiany diety, wzmożonego wysiłku i innych.

Niektóre chemioterapeutyki wydłużają cykl, a sama infekcja też nie jest bez wpływu. Oczywiście, jeżeli współżyje Pani regularnie warto wykonać test ciążowy, w celu wykluczenia i tej przyczyny.

Pozdrawiam.