Okres potrzebny do zrzucenia 15 kg

Witam. Waze 69kh. przy wzroście 168 bardzo chciałabym schudnac 15kg. w jakim okresie czasu jest to możliwe . proszę o rady dotyczące jedzenia i ćwiczeń

Witam serdecznie.
Pani aktualna waga jest w normie. Prawidłowa masa ciała dla wzrostu 168 cm mieści się w zakresie 57-71 kg. Szybka utrata 15 kg może prowadzić do wielu niebezpieczeństw zdrowotnych m.in osłabienia, anemii. Ubytek masy ciała powinien wynosić maksymalnie od 0,5-1 kg/ tydzień. Wprowadzenie zasad zdrowego żywienia oraz ćwiczenia fizyczne 3-4 razy w tygodniu po 30-45 min, są w Pani przypadku najlepszym rozwiązaniem. Redukcja masy ciała wielkości 4-5 kg powinna dać zauważalne efekty.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dzień dobry, szybkie odchudzanie jest zdecydowanie nie wskazane, może prowadzić do wyniszczenia organizmu, które będzie się objawiało wypadaniem włosów, łamliwymi paznokciami i zmniejszoną odpornością na choroby.
Zrzucenie 15 kg powinno trwać około 5-6 miesięcy i być poprzedzone badaniami lekarskimi. Aby przekazać Pani porady dot. ew. modyfikacji diety potrzebowałabym przyjrzeć się dokładnie Pani dotychczasowym nawykom żywieniowym i wynikom badań zleconych przez pediatrę czy endokrynologa.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik www.e-prolinea.pl