Opis RTG i zmiany serca u 50-latki

W RTG wykryto: - serce o powiększonej lewej komorze, - aorta wydłużona ze zwapnieniami, zgrubienia okołooskrzelowe w dolnych cz. płuc. Mam 50 lat, czy mam się martwić ???

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Powiększenie lewej komory serca może sugerować występowanie nadciśnienia tętniczego. Zwapnienia aorty najprawdopodobniej są związane z obecnością miażdżycy. Zgrubienia okołooskrzelowe mogą świadczyć o przebytych stanach zapalnych. Konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.