Opóźnienie w naklejeniu pierwszego plastra antykoncepcyjnego po przerwie

Witam, stosuję plastry antykoncepyjne Evra, moim dniem zmiany plastra jest wtorek. Niestety zapomniałam przykleić nowego tuż po miesiączce, uświadomiłam to sobie z wtorku na środę i natychmiast przed godziną 2.00 w nocy to zrobiłam. Rozumiem, że teraz nowym dniem zmiany plastra będzie środa ? Wiem, ze plastry mają około dwóch dni rezerwy. Czy to krótkie spóźnienie faktycznie zmienia dzień, czy może jednak dalej ma nim pozostać wtorek ? I czy konieczna jest prezerwatywa przez pierwszy tydzień ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji można pozostawić wtorek dniem zmiany. Dodatkowe zabezpieczenie z pewnością nie zaszkodziłoby w tej sytuacji. Niemniej jednak wystarczy 7 dni.