Ostre krwotoczno-martwicze zapalenie trzustki i torbiel trzustki a bóle po prawej stronie brzucha

Witam ! . Około pół roku temu przeszedłem ostre krwotoczno martwicze zapalenie trzustki. Następnie torbiel trzustki drenowany . Aktualnie torbiel się wchłonęła. Raz na jakiś czas czuje pobolewanie po prawej i lewej stronie brzucha. Wiążę się to ze wzdęciami. Rzadko w tych stanach pojawia się delikatny uciśk poniżej mostka ok 2 cm Proszę o opinię na ten temat

Witam. Opisane objawy mogą mieć związek z przewlekłym stanem zapalnym trzustki - szczególnie jeżeli pojawiają się bezpośrednio po posiłku.