Parathormon a podwyższony poziom wapnia we krwi

od 26 lat jestem po operacji nad czynnosc tarczycy.w obecnej chwili mam niedoczynnosc tarczycy biore eltroxyn w dawce 150 mg .po kontrolnym badaniu mam podwyzszony parahormon bardzo sie boje ze to moze byc gruczolak robilam badanie stezenia wapnia w krwi i jest podwyzszone 3.17 a lekarz ktory mnie leczy wyznaczyl wizyte a stycznia 2015 kontrolne parahormon rezonans nie wykazal nowotwora kosci bo od 3 lat boli mnie noga . smutna jola

Małgorzata Panek

Pani objawy - podwyższony poziom wapnia i parathormonu a także ból kości mogą świadczyć o nadczynności przytarczyc. Gruczolak przytarczyc może być jedną z przyczyn nadczynności. W celu dalszej diagnostyki wskazana byłaby wizyta u endokrynologa. W razie wystąpienia niepokojących objawów, przed wizytą u endokrynologa w styczniu ,proszę się udać do swojego lekarza POZ.
Pozdrawiam