Picie dużych ilości wody a wpływ na organizm

Czy codzienne picie dużej ilości wody np 2,5-3l jest korzystne dla organizmu?

Odpowiednie spożycie płynów dla osoby mało aktywnej fizycznie wynosi ok. 30ml na kilogram masy ciała. Dla osób o umiarkowanej aktywności jest to ok. 50ml więc musi Pani sobie policzyć ile Pani potrzebuje w stosunku do swojej wagi i aktywności.