Piekący ból w stawach skokowych

Piekący ból w stawach skokowych objawiający potężnym bólem w nocy trwający do kilku godzin nic przeciw bólowego niepomaga póżniej ból maleje. Co może być tego przyczyną i jakie badania trzeba wykonać.

Witam. Opisane objawy są niepokojące i mogą być spowodowane rozwojem niektórych chorób zapalnych, a nawet nowotworowych stawów (choć te są o wiele mniej prawdopodobne). Przede wszystkim sugeruje konsultacje z lekarzem poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie i zaordynuje odpowiednie badania (rtg oraz usg stawów, badania krwi).