Pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność

Witam! Rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Pierwsza wzięlam w poniedzialek,gdy na bieliznie zauwazylam rozowoczerwoną plame. Czy prawidlowo postąpilam? Po ilu dniach tabletka zaczyna dzialas? Stosuje tabletki Artilla.

Magdalena StusiĹska

Przyjmowanie tabletek należy rozpocząć1 dnia naturalnego cyklu miesięcznego tj. pierwszego dnia krwawienia miesięcznego- i wtedy działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się od razu. Jeżeli był to pierwszy dzień Pani miesiączki tabletka powinna działać od razu.