Plamienia międzyokresowe przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam serdecznie. Od ponad 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i jestem pod stałą opieką ginekologiczną. Miesiączki mam regularne i nigdy nie miałam żadnych problemów. Ostatnio zauważyłam plamienia międzyokresowe. Początkowo myślałam, że to krwawa owulacja, bo akurat początek plamień przypadł na owulację (nigdy wcześniej tego nie doświadczyłam), ale stan ten utrzymuje się już siódmy dzień. Za 4 dni mam dostać okres, dopiero po mam wizytę u lekarza. jednak martwię się, co to może być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście wskazana jest weryfikacja u ginekologa, jednak możliwe iż wspomniane plamienia są wynikiem jedynie wahań hormonalnych.