Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 7 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamienie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam! Mam problem i liczę na pomoc :) Biorę tabletki antykoncepcyjne Y..., jest to już kolejne opakowanie, więc plamienia raczej nie wynikają ze zmiany tabletek. Ostatni okres dostałam regularnie, ale nie był on zbyt obfity, 2 dni po nim pojawiło się drobne plamienie, brązowe, naprawdę nie było zbyt obfite. W poprzednim miesiącu tabletki brałam regularnie, punktualnie, ale kochałam się bez dodatkowego zabezpieczenia. Może moje pytanie wyda się głupie, ale jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy braniu tabletek? Co oznaczają takie plamienia?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Plamienia mogą być spowodowane przyczynami niezwiązanymi z antykoncepcją hormonalna i mogą być np. wynikiem nadżerki. Najlepiej będzie, jeśli uda się Pani do lekarza w celu wyjaśnienia przyczyny plamień.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety