Kobieta

Witam! Mam problem i liczę na pomoc :) Biorę tabletki antykoncepcyjne Y..., jest to już kolejne opakowanie, więc plamienia raczej nie wynikają ze zmiany tabletek. Ostatni okres dostałam regularnie, ale nie był on zbyt obfity, 2 dni po nim pojawiło się drobne plamienie, brązowe, naprawdę nie było zbyt obfite. W poprzednim miesiącu tabletki brałam regularnie, punktualnie, ale kochałam się bez dodatkowego zabezpieczenia. Może moje pytanie wyda się głupie, ale jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy braniu tabletek? Co oznaczają takie plamienia?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Plamienia mogą być spowodowane przyczynami niezwiązanymi z antykoncepcją hormonalna i mogą być np. wynikiem nadżerki. Najlepiej będzie, jeśli uda się Pani do lekarza w celu wyjaśnienia przyczyny plamień.

Pozdrawiam! 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: