Zbyt wczesny okres. Czy to przez tabletki?

Tabletki biorę regularnie od roku, nigdy nie zapominam o kolejnej, biorę je o stałej porze, tzn. o 12 ;) Wczoraj, tj. 6 kwietnia, wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania i od dzisiaj zaczynam 7-dniową przerwę, z tym, że wczoraj przed północą dostałam już krwawienia. Podobna sytacja zdarzyła mi się w grudniu zeszłego roku (tylko że wtedy jednego dnia wzięłam aż 3 tabletki, gdyż błędnie oszacowałam godzinny), ale już 3 kolejne przerwy były jak najbardziej regularne, aż do dzisiaj... Dodam, że z moim chłopakiem kocham się nie do końca... a także, że 2 kwietnia byłam zaszczepiona przeciwko tężcowi, jak i dostałam zastrzyki znieczulające z racji rozcięcia ręki... Czy to może być wina źle dobranych tabletek, czy po prostu hormony szaleją...?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Szczepionka przeciwko tężcowi i leki miejscowo znieczulające nie obniżają skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Najprawdopodobniej w Pani przypadku nie ma powodów do obaw. Jeśli jednak nadal jest Pani zaniepokojona, proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!