Zbyt wczesne przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej a ochrona przed ciążą

Witam codziennie biorę tabletkę o godzinie 22, dzisiaj rano po godzinie 7 byłam pewna, że nie wzięłam wczoraj tabletki więc ją wzięłam od razu, aby nie obniżyć skuteczności, zanim minie 12 godzin. Jak się później okazało, wzięłam wczoraj tabletkę a dzisiaj rano wzięłam tą, ktorą powinnam wziąć dzisiaj o 22. Czy dzisiaj o 22 mam wziąć kolejną tabletkę czy dopiero jutro o 22? Czy skuteczność została obniżona i muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dziś o godzinie 22 powinna Pani przyjąć kolejną tabletkę. Ochrona antykoncepcyjna nie zostanie zachwiana.