Plamienie po stosunku przy nadżerce

Ostatni raz byłam u ginekologa 4 miesiące temu. Stwierdził, że mam nadżerkę, ale na razie nie trzeba jej leczyć. Następnie kochałam się z moim partnerem i po tym fakcie wystąpiły plamienia. Zrobiło mi się slabu i oblały mnie poty.
Nie wiem czy to przyczyna nadżerki, czy może jestem w ciąży i objawy poronienia? Od tego momentu, gdy kochaliśmy się bez zabezpieczenia minęło 3 tygodnie.
Dodam jeszcze tyle, że kochaliśmy się dzień po miesiączce, bez zabezpieczenia, a tydzień po tym bolały mnie jajniki każdego dnia jak na kolejną miesiączkę. Czy test wykaże już czy jestem w ciąży?
Proszę o radę, bo bardzo się boję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Domowe testy ciążowe dają wiarygodny wynik już od 14 dnia od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Z Pani opisu wynika, że ryzyko ciąży jest niewielkie, ale ze względu na brak informacji nt długości cyklu, trudno jest mi określić czy na pewno to były dni niepłodne. Dla wykluczenia ciąży wskazane jest zatem jak najszybsze wykonanie testu.
Dolegliwości, które Pani opisuje najprawdopodobniej związane są z nadżerką. Plamienie jest najczęstszym jej objawem. Pozostałe, nie są tak charakterystyczne, ale niewykluczone, że wszystko jest ze sobą powiązane.
W związku z powyższym radziłabym jak najszybciej wykonać test ciążowy. Jeżeli wynik będzie negatywny, a dolegliwości będą się powtarzać radziłabym ponownie udać się do ginekologa.

Pozdrawiam.