Płytki oddech, brak tchu i szybkie męczenie się a nerwica

Witam . Jestem zalamany swoim stanem zdrowia . Od 3 miesiecy czuje sie fatalnie , plytko oddycham , ciagle brak mi tchu , mecze sie przy prostych czynnosciach . Badania sa ok . Echo serca , tk , rtg klatki , usg brzucha , krew ,mocz , tsh , spirometria , ekg . Bylem u kilku lekarzy i kazdy diagnozuje nerwice , a mi ciezko uwierzyc w fakt ,iz moze ona dawać,az takie silne trwajace ciagle objawy , biore lek lorafen i nawet po tak silnym leku objawy nie ustepuja . Pomocy . Mam 27 lat.

Jeśli lekarze wykluczyli somatyczne podłoże trudności, rzeczywiście należy zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i podjąć psychoterapię. Podobne objawy występują przy nerwicy, dlatego jest jak najbardziej możliwe i wszystko wskazuje na to, że to właśnie powinien Pan leczyć.

Dzień dobry,

Pana niewiara w diagnozę określoną przez KILKU lekarzy nie jest niczym niespotykanym.
Proszę pamiętać, że podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie.

Dzień dobry, rozumiem, że może pan mieć wątpliwości co do diagnozy stawianej przez lekarzy, jednak jeżeli kilku niezależnych specjalistów potwierdziło diagnozę być może warto skorzystać z diagnozy psychiatrycznej oraz psychologicznej i podjąć leczenie - mam na myśli psychoterapię. Pozdrawiam.