Podejrzenie tętniczego nadciśnienia płuc

Witam, Dzisiaj natknęłam się na artykuł o tętniczym nadciśnieniu płuc. Po jego przeczytaniu zaczęłam się zastanawiać czy czasem nie dotyczy ten problem mnie. Od jakiegoś czasu mam kaszel mimo, że nie jestem przeziębiona (on jest raz mniejszy a czasem dość uporczywy). Na moim prześwietleniu płuc widać jakiś ubytek na dole. Dodatkowo jestem pod stałą opieką endokrynologa ponieważ na mojej tarczycy jest guzek-biopsja wykazała, że jest nie złośliwy. Z reguły mam niskie ciśnienie krwi. Mam 33 lata.

Proszę pani nie są to objawy charakterystyczne dla nadciśnienia płucnego. Na szczęście taka choroba jest bardzo rzadka i prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest znikome. Ze swoimi dolegliwościami typu kaszel radziłbym zgłosić się do swojego lekarza.