Podwyższone pTPO i pTG a stosowanie Euthyroxu

Witam. Mam podwyższone pTPO i pTG, ale fT4, fT3 i TSH mam w normie. Dodatkowo USG tarczycy wykazała, że mam ją podmniejszoną. Czy to oznacza, że w 100 % mam chorobę Hashimoto i muszę zażyważ Euthyrox?? Dziękuję za odpowiedż i proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany opis USG oraz obecność p/ciał wskazują na autoimmnologiczne uszkodzenie tarczycy. Jeśli jednak TSH oraz hormony wolne są prawidłowe, najpewniej nie ma wskazań do stosowania Euthyroxu. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.