Podwyższone tętno przy nadczynności tarczycy

Witam, leczę się na nadczynność tarczycy. Przyjmuję Thyrozol 2,5. Moje obecne TSH to 2.77 przy normie 0,27-4,2. Robiłam także morfologię, wszystko ok, a hemoglobina to 12,3. Na ogół czuję się dobrze, lecz od paru dni moje tętno nieco się podwyższyło. Ciśnienie się nie zmieniło, zawsze miałam niskie i teraz także mam ok.90/60. Tętno waha się między 80 a 100. Czy powinnam się martwić? Czy może to być spowodowane tarczycą bądź hemoglobiną? Czy te upały mają wpływ na puls? Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

Zbyt niska hemoglobina może być przyczyną tachykardii (przyspieszonej akcji serca). Warto, aby wykonała Pani sobie oznaczenie FT3 i FT4, jeśli jest tendencja zwyżkowa, a przysadka nie zdążyła zareagować jeszcze spadkiem TSH, to konieczne będzie zwiększenie dawki tyreostatyku. Trzeba też wyjaśnić przyczyny niskiej hemoglobiny. Najlepiej udać się do lekarza, aby Panią dokładnie zbadał i ocenił.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz