Podwyższone wskaźniki płytek krwi

Wskażnik PDW 16,20 wskaźnik MPV 12,8 wskaźnik P-LCR 47,80 te 3 wskaźniki mam podwyższone. Czy muszę się obawiać, powstają mi siniaki na udach po nocy od pachwiny prawie do kolana na wewnętrznej stronie uda. Na drugim udzie pojedyńcze siniaki. Mam 57 lat .

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W Pani przypadku nie przejmowałbym się parametrami, które Pani podała gdyż nie mają one znaczenia klinicznego. W Pani przypadku wymagane jest znalezienie przyczyn dolegliwości - należy wykonać tzw. koagulologię, a wynik skonsultować z lekarzem.