Podwyższony poziom prolaktyny a starania o ciążę

Bardzo proszę o pomoc. Byłam u lekarza (w Norwegii) dowiedzieć się jak moje wyniki.Wszystkie były ok z wyjątkiem prolaktyny.Lekarz powiedział, że jest troszkę podwyższona i że w moim przypadku nie ma to znaczenia.Z mężem staramy się o dziecko ponad rok, a lekarz tak mi powiedział.Mój wynik to 780 a norma <700 czy jest to na prawdę tylko troszkę? Badanie przeprowadzone w 4dc. Co może to oznaczać?

Magdalena Mroczek

Prolaktyna jest tylko nieznacznie podwyższona. Można powtórzyć badanie za pewien czas. Warto zgłosić lekarzowi jesli pojawiają się dodatkowe objawy.