Pogarszający się płytki oddech i spanie na siedząco a depresja

Czy nerwica lub depresja objawia się 24 godzinnym ciągle pogarszającym się płytkim oddechem i spaniem na siedząco??

Witam,
przede wszystkim proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu by wykluczyć medyczne podłoże dolegliwości. Skąd podejrzenie depresji czy też nerwicy? Czy występują jakieś inne objawy niepokojące.
Pozdrawiam