Polip w woreczku o wielkości 5mm

Dzień dobry! Rutynowe badanie usg po wypadku w szpitalu wykryło polip w woreczku o wielkości 5mm. Monitoruję to, po pól roku, już gabinecie innym nadal polip wielkosci 5 mm. Kolejne pół roku, ten sam gabi et i dalej 5mm. Dzisiaj po następnym Usg już w i ym gabinecie okazało się, że polipy są dwa, cytunę wynik: Pęcherzyk cienkościenny, zawiera dwa polipy- większy o podstawie szer 7 i dł 9 mm, drugi o szer podst 4mm i dł5 mm. Unaczynienia polipów w bad dooplerowskim kodowanym kolorem i dopplerze mocy nie uwidoczniłem, trzustka, śledzio a nerki w o razie prawidłowe" Pytanie, czy przez rok czasu pierwszego polipa nikt nie widział? Czy urusł tak szybko a ten pierwszy 5mm był caly cxas widoczny?? Co z tym robić? Wycinać czy nadal obserwować? Lat 39, objawów brak. Bardzo proszę o pomoc, niebawem idę do chirurga i nie wiem co mnie czeka, czy to nowotwory???

Szanowna Pani, ciężko stwierdzić czy polip był już obecny wcześniej czy nie. Dalsze postępowanie proszę omówić z lekarzem prowadzącym, należy rozważyć wycięcie pęcherzyka