Połknięcie spermy mężczyzny, który zażywał antybiotyk a zaburzenie działania antykoncepcji hormonalnej

Wiadomo ze antybiotyki mogą osłabić działanie antykoncepcji hormonalnej. Ale co w sytuacji gdy antybiotyki zażywa mężczyzna i doszło do połknięcia spermy przez kobietę. Czy składniki leku przedostają sie do nasienia w takiej ilości ze mogą zaburzyć dzialanie antykoncepcji u kobiety (1-2) dzień cyklu. Jeśli tak, to przez jak długi czas należy dodatkowo sie zabezpieczać

Witam,
istnieje takie ryzyko - aczkolwiek połknięcie niewielkiej ilości nasienia może wpływać w minimalnym stopniu na skuteczność antykoncepcji.
Mimo wszystko zalecałabym dodatkową formę zabezpieczenia (prezerwatywa) przez czas stosowania leku oraz 7 dni później.

pozdrawiam