Pominięcie 14. tabletki antykoncepcyjnej a ochrona przed ciążą

witam. przyjmuję tabletki antykoncepcyjne LOGEST i zapomniałam wziąć 14 tabletki czyli ostatniej tabletki w 2 tygodniu aktualnego opakowania ( spóźnienie było większe niż 12h ale mniejsze niz 24h). czy antykoncepcja została zachowana i mogę normalnie współżyć ? czy tez powinnam uzywac dodatkowej metody antykoncepcyjnej i przerwy 7dniowej nie robic?

Milena Lubowicz

Jeżeli przerwa była dłuższa niż 12h ochrona może być zmniejszona, proszę postępować zgodnie z zaleceniami producenta.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Są różne sposoby postępowania. Proponuje poczekać parę dni lub stosować dodatkowe metody.