Pominięcie 8 i 9 tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Pominęłam 9 i 10 tabletkę, po czym dostałam okres. Nie wiedziałam, co mam zrobić i postanowiłam, że 11 tabletkę przyjmę normalnie o stałej porze. Po skończeniu opakowania zrobiłam 7-dniową przerwę i zaczęłam brać nowe opakowanie. Od tamtego czasu nie współżyłam, jak również przed tym zdarzeniem. Teraz jestem w trakcie brania 11 tabletki i planuje współżycie. Powinnam stosować jeszcze dodatkowe zabezpieczenie? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W opisanej przez Panią sytuacji na ogół wystarczy stosowanie dodatkowej antykoncepcji (lub unikanie współżycia, jak Pani zrobiła) do 7. dnia kolejnego cyklu. Najprawdopodobniej po 7. dniu obecnego cyklu nie ma już konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji, tak więc może Pani współżyć bez obaw.

Pozdrawiam!