Pominięcie 9 tabletki antykoncepcyjnej a antybiotykoterapia

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne, i pominełam całkowicie tabletek nr 9 a w tym samym dniu zaczęłam zażywać antybiotyk amotaks 500 (w ulotce pisze ze osłabia antykoncepcje), zdążył się stosunek po którym partner doszedł we mnie, po pięciu dniach o tej sytuacji wystąpiło u mnie krwawienie/plamienie które trwało 3 dni, czy możliwe ze zaszłam w ciążę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie można wykluczyć ciąży, w dniu spodziewanej miesiaczki radziłabym wykonać test ciązowy.
Pozdrawiam