Pominięcie dwóch pierwszych tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność zabezpieczenia

Czy antykoncepcja będzie działała, jeśli nie przyjme dwóch pierwszych tabletek, lub czy moge je wziąść razem z pozostalymi? Antykoncepcje stosuję juz 6 mies,.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pominięcie dwóch kolejnych tabletek antykoncepcyjnych może skutkować niepełną ochroną antykoncepcyjną.
Nie należy przyjmować więcej niż jednej tabletki w danym dniu. Może to doprowadzić do zbyt wysokiego stężenia hormonów i wystąpienia objawów nieporzadanych.