Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a zachowanie ochrony

Witam, normalnie tabletki biorę między godziną 8.00-9.00 rano, tabletkę z ostatniej soboty wzięłam o godzinie 11.00, następnego dnia czyli w niedzielę zapomniałam tabletki i wzięłam ją w poniedziałek o 8.30, następną - tą z poniedziałku o 9.00 czyli stałej porze. Czy czas się liczy od godziny wzięcia ostatniej tabletki tj. od 11.00 czy od standardowych godzin ich brania tj.8.00-9.00? Dodam że zapomniana tabletka jest w drugim tygodniu ich brania i zależy mi żeby ustalić czy przekroczyłam 24h?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli tabletka ostatnia była wzięta w sobotę, a następna w poniedziałek to na pewno nastąpiło przekroczenie 24 godzin. Proszę kierować się zgodnie z ulotką tabletek antykoncepcyjnych.