Pominięta tabletka: czy istnieje ryzyko ciąży?

Mam 19 lat . Od około 9 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. W tym miesiącu połączyłam dwa opakowania - nie robiąc przerwy między nimi. W nocy, ze środy na czwartek współżyłam z chłopakiem. W czwartek wróciłam do domu wcześnie rano i zasnęłam - przesypiając normalną porę spożywania tabletki. Przypomniałam sobie o niej około 23. Tabletki normalnie przyjmuję o godzinie 10.30 - pominięcie wynosi więc 13 godzin, czyli o godzinę więcej od 'bezpiecznego' czasu podanego w ulotce. Była to tabletka z pierwszego tygodnia. Czy istnieje duże ryzyko wystąpienia owulacji i możliwego zapłodnienia, jeśli wahanie czasu to tylko godzina, a przed rozpoczęciem opakowania nie było przerwy? Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

Jeżeli przyjęłaś zapomnianą tabletkę, a następnie kontynuowałaś przyjmowanie tabletek o stałej porze ryzyko poczęcia jest bardzo małe.

Pozdrawiam serdecznie!