Czy dobrze postąpiłam, gdy pominęłam tabletkę?

Mam 28 lat, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 4 lat o godzinie 20.00. Jednak ostatnio zdażyło mi się zapomnieć przedostatniej tabletki z blistra i zamiast wziąć ją o 20.00 w poniedziałek, to wzięłam rano we wtorek około godz. 7.50. Pomyślałam, że nie przekroczyłam jeszcze 12 godzin, więc ostatnią tabletkę z blistra przyjęłam już o zwykłej porze, tj. o 20.00. Potem zrobiłam 7 dni przerwy i rozpoczęłam kolejny blister tabletek, przyjęłam tabletkę w środę i czwartek o stałej porze, dopiero w piątek odbyłam stosunek płciowy, i w ten dzień również przyjęłam tabletkę o stałej porze. Dalej przyjmowałam tabletki regularnie. Jednak ciągle nurtuje mnie myśl, że coś nie tak zrobiłam po pominięciu tej przedostatniej tabletki, Dlatego chciałabym się dowiedziec, czy skuteczność antykoncepcyjna została w tym przypadku zachowana i czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Postąpiła Pani prawidłowo, przyjęła tabletkę z opóźnieniem krótszym niż 12 godzin, a do tego był to już koniec cyklu - ryzyko ciąży jest bardzo małe.

Pozdrawiam!