Zrobiłam 8 dni przerwy w braniu tabletek - co teraz?

Witam, mam niepokojący problem. Źle policzyłam dni i przez przypadek zrobiłam 8-dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych. W prawdzie dzień ósmy trwa zaledwie 2 godziny od północy, a ja normalnie tabletki antykoncepcyjne biorę około godziny 21.00, więc postanowiłam wziąć pierwszą tabletkę jest 2.00. Następną, czyli drugą z blistra wezmę o godzinie 20.00. Nie wiem, czy postąpiłam słusznie, proszę o pilną odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki było krótsze niż 12 godzin, to ryzyko ciąży nie jest zwiększone i może Pani przyjąć kolejną tabletkę o stałej porze.