Pomyłka w badaniu wycinka błony żołądka

Witam! Mój tato ma na wyniku z wycinka histopatologicznego Adenocarcinoma-fragmenta parva GIII CM-8140/3J. Z tym, że wycinek pobrano z żołądka gastroskopią, natomiast na wyniku dzisiaj było napisane, że wycinek z jelita grubego - nie rozumiem czy to pomyłka odnośnie wycinka? Dodatkowo było napisane, że Her -2 barwienie recep. Po gastroskopii na wypisie ze szpitala napisane było podejrzenie najprawdopodobniej lymphoma. Z góry dziękuję. Barbara

Lek. Marta Hat

Witam! Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym, aby wyjaśnić wątpliwości. Jeżeli nie wykonywano kolonoskopii wycinek nie mógł pochodzić z jelita grubego, więc musiała nastąpić pomyłka - albo pomylono próbki, albo nastąpił błąd w opisie materiału do badania. Proszę jak najprędzej skontaktować się ze szpitalem, ponieważ niejasność może odwlec konieczne leczenie. Pozdrawiam serdecznie!