Ponad 12-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki i pęknięcie prezerwatywy

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jestem w połowie opakowania. Niestety zapomniałam zażyć tabletki o odpowiedniej porze a czas przekroczył 12 godzin, a więc powinnam się zabezpieczyć dodatkowo przez następny tydzień. Niestety podczas stosunku pękła prezerwatywa, tak więc zażyłam tabletkę 72 po i dalej kontynuuje branie tabletek antykoncepcyjnych. Czy tak powinno to wyglądać? Czy w takim razie krwawienie wystąpi dopiero w przerwie 7-dniowej pomiędzy zażywaniem tabletek?

Piotr Pilarski

Prawidłowo Pani postąpiła. Krwawienie powinno wystąpić w czasie 7 dniowej przerwy.

Pozdrawiam.