Opóźnione przyjęcie 8. tabletki antykoncepcyjnej a dalsze postępowanie

Witam! Bardzo porszę o pomoc. Jestem na wakacjach i z roztargnienia zapomniałam zażyć tabletki antykoncepcyjnej 8 dnia brania tabletek, zażyłam ją po 16 godzinach kolejną zażyłam tego samego dnia.(czyli 9 dnia brania tabletek) wczoraj (12 dzien brania tabletek również zapomniałam zażyc ale dziś rano przyjełam ją od razu) miałam przerwe 10 godzin i dostałam krwawienia. Dodam, że zabezpieczamy sie z chłopakiem dodatkowo. Mam pytanie czy mam tabletki brac nadal czy może je odstawić? prosze o porade

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę dalej stosować antykoncepcję. Nie polecam wykonywania przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami.