Poniżenie przez męża i zaburzenia nastroju a depresja

Nie wiem jak zacząć trudno w dwóch slowach moje życie od dziecka bylo katorga wciąż bita ponizana itd myślałam że jak wyjde za mąż to będzie koniec tego ale tak nie jest jak robię coś nie po mysli męża to mnie poniza wyzywa kara pamiętam od dziecka codziennie plakalam do dziś tak jest wciąż myślę żeby umrzeć mam synka 6 lat ktory mi wynagradza wszystkie cierpienia kocham męża przez to wciąż mam dola wciąż po nocach płacze od roku jestem na tabl uspokajajacych nie radze sobie czy to depresja ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że to nie depresja tylko prześladowanie przez męża. Konieczna byłaby wizyta u psychologa, ale to niestety będzie problem bo mąż nie będzie chciał się udać. Wtedy proponuje zajrzeć na stronę niebieskiej linii.

Dzień dobry.

Można powiedzieć, że w małżeństwie kontynuuje Pani swoją historię z dzieciństwa, co się dość często zdarza - szczególnie osobom doświadczającym jakichś form poniżenia czy przemocy. W tego rodzaju przypadku warto skorzystać z konsultacji psychologicznej i prawdopodobnie z terapii, która mogłaby Pani pokazać mechanizm takich, a nie innych życiowych wyborów, jak również wzmocnić Pani poczucie mentalnej autonomii.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.