Ponowne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po przedłużąjącym się krwawieniu

Dzień dobry, parę miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, co poskutkowało tym, że przez 3 miesiące nie miałam okresu, a później miałam go przez miesiąc z przerwami 1-3 dniowymi. Ponieważ nie mam pojęcia w jakim momencie cyklu jestem i po jakim czasie wystąpi następna miesiączka, a chciałabym zacząć współżyć z chłopakiem, to przyjęłam pierwszą tabletkę (Qlaira) będąc w czasie miesiączki (nie wiedząc, w którym dniu). Chciałabym zapytać, po jakim czasie ich skut. będzie prawidłowa?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, w tak skomplikowanej sytuacji trudno powiedzieć kiedy tabletki będą skuteczne. Najlepiej skonsultować się z ginekologiem.